Terapeuci TSR uważają, że lepiej budować sieć rozwiązań niż skupić się na problemie.Oczywiście problem jest ważny. Są pacjenci którzy chcą dużo mówić o problemie i są też tacy którzy mówią krótko.Chcą działać, ponieważ mają dość danej sytuacji, zachowania, itd.  Doświadczenie kliniczne terapeutów TSR wskazuje, że pacjentowi lepiej powtórzyć jakieś korzystne zachownie niż zmienić „problem”. Często jakieś zachowanie z przeszłości podpowiada pacjentowi, że to jego zachowanie było korzystne i dla niego i dla drugiej osoby-warto więc powtórzyć. Czyli jeśli coś działa -rób tego więcej. Razem z klientem szukamy rozwiązań, zachowań które będą korzystne dla niego samego, dla pary, dla rodziny.

 

45 min dzieci, dorośli 50 min, terapia małżeńska 80 min

 

Dzieci nie maja problemów, to dorośli mają problemy z dziećmi. Kiedy dziecko pyta po co mam iśc do psychologa?, ważne jest aby powiedzieć prawdę, czyli zależy nam abyś nauczył/nauczyła  się radzić sobie z sytuacją, zachowaniem, kłopotem.

 

Opiekunowie, rodzice powinni sami zadecydować czy ma to być spotkanie całej rodziny, czy też z wybranym rodzicem/opiekunem. Jest możliwość porozmawiania sam na sam  rodzic-psycholog, tak aby dziecko nie brało udziału w rozmowę ze względu na jego wiek-zbyt małe dziecko, lub dobro dziecka

 

Kiedy jedno z partnerów uważa że drugi partner jest tzw „problemem”, lub uważają  razem, że powinna nastąpić jakaś zmiana dla poprawy ich związku.Kiedy partnerom zależy na sobie. Spotkania są szansą dla zminimalizowanie konfliktu, oraz poprawy pozytywnych uczuć względem siebie.